P R O G R A M

IX Bugojansko lutkarsko bijenale

Bugojno 2017.

 

Ponedjeljak, 11.09.

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,00 sati

-          Svečano otvaranje

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,15 sati – takmičarski program

-          Malo pozorište „Duško Radović“ Beograd

„ANDERSENOVI KUVARI“(Dragoslav Todorović Šilja)

Reditelj: Dragoslav Todorović Šilja

 

Mala sala KSC Bugojno, 17,30 sati

-          Okrugli sto

 

Umjetnička galerija KSC Bugojno, 18,30 sati

-          Fundus Umjetničke galerije BiH

Ismet Mujezinović - CRTEŽI

 

Mala sala KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

Predavač: Dragoslav Todorović Šilja

 

Sala za sastanke KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

-          Radionica „Izrada lutaka“

Predavač:doc. ArtD. Ria Trdin

 

Utorak, 12.09.

 

Baletna salaKSC Bugojno 9,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Sala za sastanke KSC Bugojno9,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Izrada lutaka“

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno – kamerna scena, 11,00 sati – takmičarski program

-          Lutkovno gledališće Maribor

„O DEČKI IN PINGVINU“

Reditelj: Zoran Petrović

 

 

Donji Vakuf - JU Centar za kulturu, informisanje i sport Donji Vakuf 13,00 sati

-          Umjetnička akademija u Osijeku

„ZLOGRBA“ (Ria Trdin)

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,00 sati – takmičarski program

-          Dječije kazalište Branka Mihaljevića – Osijek

„DEVETA OVČICA“(Silvija Šesto)

Rediteljica: Ljudmila Federova

 

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati

-          Okrugli sto

 

Hol KSC Bugojno 18,00 sati

-          Otvaranje izložbe Antonio Džolan „PLAKATI, LOGOTIPI I NASLOVNICE“

 

Mala sala KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Sala za sastanke KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

-          Radionica „Izrada lutaka“

 

Srijeda, 13.09.

 

Baletna sala KSC Bugojno 09,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Sala za sastanke KSC Bugojno 09,00 – 12,00 sati

-          Radionica „Izrada lutaka“

 

Mala sala KSC Bugojno 11,00 sati

-          Umjetnička akademija u Osijeku

„ZLOGRBA“ (Ria Trdin)

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,00 sati – takmičarski program

-          Dječije pozoršte Republike Srpske

„ODISEJ – SAN O POVRATKU“

Rediteljica: Biserka Kolevska

 

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati

-          Okrugli sto

 

Mala sala KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Sala za sastanke KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

-          Radionica „Izrada lutaka“

 

 

 

 

 

Četvrtak, 14.09.

 

Baletna sala KSC Bugojno  09,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Sala za sastanke KSC Bugojno 09,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Izrada lutaka“

 

Mala sala KSC Bugojno 11,00 sati

-          UG „Scena“/Gradsko pozorište Živinice

„PUSTOLOVINE VESELOG LUTKA NEŠUTKA“ (Zlatko Jugović)

Reditelj: Zlatko Jugović

 

Mala sala KSC Bugojno 15,00 sati

-          Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo – Odsjek dramaturgije

Scensko čitanje teksta „Majka“ - Nedžma Čizmo - studentica treće godine

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,00 sati – takmičarski program

-          Pozorište lutaka Mostar

„LJEPOTICA I ZVIJER“ (Madame de Villenuve)

Reditelj: Todor Valov

 

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati

-          Okrugli sto

 

Mala sala KSC Bugojno18,00 sati

-          Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo – Odsjek dramaturgije –

Scensko čitanje teksta „Ofelijino ludilo“ –Ajla Medanhodžić- studentica treće godne -

 

Travnik - Hrvatsko amatersko kazalište Travnik 19,00 sati

-          Umjetnička akademija u Osijeku

„ZLOGRBA“ (Ria Trdin)

 

Gradski trg 19,30 sati

-          UG „Scena“/Gradsko pozorište Živinice

„PUSTOLOVINE VESELOG LUTKA NEŠUTKA“ (Zlatko Jugović)

Reditelj: Zlatko Jugović

 

Mala sala KSC Bugojno 20,00 – 22,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Sala za sastanke KSC Bugojno 20,00 – 22,00 sati

-          Radionica „Izrada lutaka“

 

Petak, 15.09.

 

Mala sala KSC Bugojno 09,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Sala za sastanke KSC Bugojno 09,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Izrada lutaka“

 

 

 

 

Mala sala KSC Bugojno 10,00 sati

-          ASU Sarajevo – studentska predstava

„ZAPADNA NIGDILIJA“ (Eleanor Fayreon)

Mentor: Mario Drmač

 

Donji Vakuf - JU Centar za kulturu, informisanje i sport Donji Vakuf 11,00 sati

-          UG „Scena“/Gradsko pozorište Živinice

„PUSTOLOVINE VESELOG LUTKA NEŠUTKA“ (Zlatko Jugović)

Reditelj: Zlatko Jugović

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 11,15 sati – takmičarski program

-          JU GRADSKO POZORIŠTE Podgorica

„BAJKA O RIBARU I RIBICI“ (Aleksandar S. Puškin)

Reditelj: Jevgenij Ibragimov

 

Mala sala KSC Bugojno 12,30 sati

-          Promocija zbornika tekstova koji su imali scensko čitanje na Susretima pozorišta/kazališta lutaka BiH i na Bugojanskom lutkarskom bijenalu

 

-          Prezentacija projekta: Bijenalni konkurs za lutkarski tekst na nivou BiH

Gornji Vakuf  Uskoplje - Osnovna škola „Gornji Vakuf“ 16,00 sati

-          UG „Scena“/Gradsko pozorište Živinice

„PUSTOLOVINE VESELOG LUTKA NEŠUTKA“ (Zlatko Jugović)

Reditelj: Zlatko Jugović

 

Mala sala KSC Bugojno 18,00  sati

-          Prezentacija radionice „Izrada lutaka“

Predavač:doc. ArtD. Ria Trdin

 

Mala sala KSC Bugojno 19,00 sati

-          Prezentacija radionice „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Predavač: Dragoslav TodorovićŠilja

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno20,00 sati

-          Dodjela nagrada i zatvaranje Bijenala

 

 

 

D  I  R  E  K  T  O  R
 Vahid Duraković  s.r.