45. Teatarski festival BiH FEDRA Bugojno 2017.

P R O G R A M

 

 

ČETVRTAK, 13.07.2017.

 

Prateći program

19,00 - Umjetnička galerija BiH:  Izložba slika “KAMMEN”

Umjetnička galerija KSC Bugojno

 

19,30 – Antonio Džolan – Izložba “DIZAJN PLAKATA I LOGOTIPA”, Hol KSC Bugojno.

 

20,15 - Svečano otvaranje, Pozorišna dvorana

 

Takmičarski program (70 min)

20,30 - Teatar FEDRA Bugojno “POSLJEDNJA PORODICA” (Vahid Duraković), režija: Vahid Duraković, Pozorišna dvorana

 

21,45 - Okrugli sto, Mala sala

 

PETAK, 14.07.2017.

 

Radionica

11,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

17,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

 

Takmičarski program (55 min)

20,30 - Teatar TOTAL Visoko “ĆELAVA PJEVAČICA (Eugene Ionesco), režija: Jesenko Muzaferija, Pozorišna dvorana

 

21,45 - Okrugli sto, Mala sala

 

 

 

SUBOTA, 15.07.2017.

 

FEDRICA (45 min)

11,00 - KS Male stvari Trebinje “MALA PRINCEZA” (Ksenija Stojanović), režija: Željko Milošević, Mala sala

 

Radionica

11,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

17,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

 

19,00 – PREZENTACIJA “40 godina Studentskog pozorišta u Banja Luci – od dramske sekcije do profesionalne teatarske produkcije”

Učesnici: A. Pejakavić, G. Jokić, R. Ševa i D. Medojević.

Moderator: doc.dr. Ljiljana Čekić, Mala sala

 

Takmičarski program (100 min)

20,30 - KUD “Adem Alić” Gračanica “MARATONCI TRČE POČASNI KRUG” (Dušan Kovačević/Mirela Trepanić), režija: Mirela Trepanić,  Pozorišna dvorana

 

21,45 - Okrugli sto, Mala sala

 

NEDJELJA, 16.07.2017.

 

FEDRICA (60 min)

11,00 – Pozorište Travnik  “DUGONJA, TRBONJA I VIDONJA” režija: kolektiv, Pozorišna dvorana

 

Radionica

11,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

17,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

 

Takmičarski program (80 min)

20,30 – Banjalučko studentsko pozorište “TETOVIRANI ISUS” (Mirko Kovač), režija: Aleksandar Pejaković, Pozorišna dvorana – kamerna scena (maksimalan broj gledalaca 150)

 

21,45 Okrugli sto, Mala sala

 

 

PONEDJELJAK, 17.07.2017.

 

Radionica

11,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

17,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

 

Takmičarski program (65 min)

20,30 – HKUD “Dinara” Livno, Kazališna scena Cleuna “ŽABA” (Dubravko Mihanović), režija: Dinko Periša, Pozorišna dvorana – kamerna scena (maksimalno 150 gledalaca)

 

21,45 Okrugli sto, Mala sala

 

UTORAK, 18.07.2017.

 

FEDRICA (45 min)

11,00 – Teatar FEDRA Bugojno “KONTROLNI” (Milena Depolo), režija: Senada Milanović, Mala sala

 

Radionica

11,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

17,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

 

20,30 – Gradsko pozorište Trebinje „PISAC PORODIČNE ISTORIJE“ (Ljubomir Đurković), režija: Slobodan Marunović, Pozorišna dvorana

 

21,45 Okrugli sto, Mala sala

 

SRIJEDA, 19.07.2017.

 

Radionica

11,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

17,00 - “Gluma” (Slađana Zrnić)

 

Takmičarski program (65 min)

20,30 – Amatersko kazalište Travnik “POBUNA U  KOKOŠINJCU”, adaptacija i režija: Anto Bilić, Pozorišna dvorana

 

21,45 Okrugli sto, Mala sala

 

ČETVRTAK, 20.07.2017.

 

11,00 - Prezentacija radionica “GLUMA”, voditeljica Slađana Zrnić, Mala sala

 

U čast nagrađenih (90 min)

19,30 – Kazališna družina ŠTOLCER  Čakovec (Hrvatska) – “NE IZLAZI BEZ ČARAPA” (Kristina Štebih), režija: Dejan Buvač, Pozorišna dvorana

 

21,00 – DODJELA NAGRADA, Pozorišna dvorana

 

 

 

 

D I R E K T O R

Vahid Duraković