46. Teatarski festival BiH FEDRA Bugojno 2018.

P R O G R A M

 

PETAK, 13.07.2018.

19,30 - Otvaranje izložbe Edina Ćatića Bate, Umjetnička galerija KSC Bugojno

20,15 - Svečano otvaranje Festivala, Pozorišna dvorana

20,30 - Teatar FEDRA Bugojno „ZAŠTO VUK NE PASE TRAVU“ (po motivima drame Generalna proba samoubistva D. Kovačevića), Adaptacija i režija: Senada Milanović,          Pozorišna dvorana

21,45 - Okrugli sto

 

SUBOTA, 14.07.2018.

19,00 - Predstava za djecu: Amatersko pozorište „Branislav Nušić“ Šid „VITAMINI ZDRAVI FINI“, Autor: Cvetin Aničić, Gradski trg (kod BBI banke)

20,30 - Studentsko pozorište Pale „186. STEPENIK“ (Drama Borislava Pekića), Režija: Nemanja Kostić, Pozorišna dvorana

21,45 - Okrugli sto

 

NEDJELJA, 15.07.2018.

11,00 - Predstava za djecu „Teatar FEDRA Bugojno „NAŠA MAŠTA MOŽE SVAŠTA“, Režija: Senada Milanović , Mala sala

20,30 - Teatar TOTAL Visoko „NESPORAZUM“ (Alber Camus), Režija: Jesenko Muzaferija, Pozorišna dvorana

21,45 - Okrugli sto

 

PONEDJELJAK, 16.07.2018.

20,30 - HKUD Didak Gradnići „SMAK SVITA“ (prema tekstu Dragana Komadine), Režija: Robert Pehar, Pozorišna dvorana

21,45 - Okrugli sto

 

UTORAK, 17.07.2018.

20,30 - Gradsko pozorište Trebinje „SLUGE” (prema drami „Služavke“ Žan Žene), Adaptacija i režija: Željko Milošević, Pozorišna dvorana

21,45 - Okrugli sto

 

SRIJEDA, 18.07.2018.

20,30 - Gradsko pozorište Živinice „POTJERA“ (prema tekstu Zlatka Jugovića), Režija: Suad Avdagić i Murat Hasanagić, Pozorišna dvorana

21,45 - Okrugli sto

 

ČETVRTAK, 19.07.2018.

11,00 - Igrano-lutkarska predstava za djecu DP EKO ART Bugojno Igrano-lutkarska predstava za djecu „Zlatna guska“ Režija: Sanja Krnjajić, Mala sala

19,00 - OMLADINSKO VEČE: Dječije pozorište EKO ART Bugojno „NA RUBU“, Voditeljica procesa/mentorica: Sanja Krnjajić, Mala sala

20,30 - OMLADINSKO VEČE: Dramska sekcija KŠC ”Sv.Franjo” Tuzla „ZAČARANA ŠUMA“ (Mjuzikl, James Lapine) Režija: Ivana Milosavljević, Pozorišna dvorana

21,45 - Okrugli sto

 

PETAK, 20.07.2018.

12,00 - Okrugli sto: „Perspektiva Festivala FEDRA“, Mala sala

19,00 - Satiričko kazalište mladih Slavonski Brod, „MATURANTI“, Režija: Silvio Stilinović, Pozorišna dvorana

20,30 - Dodjela nagrada i zatvaranje Festivala, Pozorišna dvorana